Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Itt a legjobb alkalom a történelem írásra

Persze a történelem azzal nem foglakozik, hogy ami történt, az most jó vagy rossz. Minden, ami elmúlt, az már történelem. Vannak, akik büszkék a múltban elkövetett tetteikre, és vannak akik, annyira nem. A vízilabdás lányok, amit eddig műveltek a 2012-es londoni olimpián, és természetesen az egész ide vezető úton, az már történelem, de joggal lehetnek büszkék magukra és az eredményeikre. Most viszont egy igazán történelmi pillanat előtt álnak. Megszerezhetik a magyar női vízilabdázás történetének első olimpiai érmét. Ebből még lehet bármi, és milyen jó, hogy ez most csak rajtuk múlik.

Az első ellenfél, aki szintén így gondolkozik, a spanyol női válogatott lesz. Egyszer már találkoztunk velük a csopmérkőzések során, ahol nem túl jó játékkal épphogy csak kikaptunk. Itt a lehetőség, hogy előkapják a lányok azt a tudást, amivel idáig eljutottak. Mert az ide vezető utat sem osztogatták ingyen. Ezért is komolyan meg kellett szenvediük.

Sajnos a sport olyan, hogy addig beszélnek egy bizonyos versenyzőről, vagy csapatról, amíg van eredménye. Lehet az természetesen kirívóan rossz eredmény is, de azt hiszem, nem ez a legjobb megoldás a népszerűség elérésére. Szóval a női vízilabda eddig egy kicsit háttérbe szorult, mind a sportág megítélése, mind a női csapat eredményei és természetesen a férfi csapat eredményessége miatt is. Most itt az ideje, hogy kicsit nagyobb hírverést kapjanak. Amit eddig elértek, és véleményem szerint, amit még ez után el fognak érni, az mindenképp több publicitást érdemel. Mint már régebben említettem, ez egy nagyon fiatal csapat (az átlagéletkor 22 év körül van), tehát még sokáig együtt tudnak ebben a felállásban maradni. Ez már magában elég indok lehet a jövőbeni sikerekben való bizakodásra. Lehet, hogy ezzel nem vagyunk túl sokan így, de én akkor is ezt gondolom. Ha a lányok sikeresek lesznek, nem gondolnám, hogy a magyar férfi vízilabda ennek a kárát látná. Ettől nem félek. Minden magyar vízilabda sikernek örülni kell. Legyen a miénk a legjobb női és férfi válogatott is. Irigykedjenek ránk nagyon-nagyon sokan. Egy aranyérem szép, de még szebb a kettő. Persze nem szabad tehetelennek lenni , mert még nagyon sok van hátra, csak hát bennem is bennem van a reménykedés, hogy most talán mindkét csapatnak összajöhet az, emi eddig még senki másnak nem sikerült. Nagy szám lenne, az biztos. Aztán majd megint jöhetnek a francia, meg az amerikai tévécsatornák, hogy mi az amit mi tudunk, a többiek meg nem. Bárcsak már itt tartanánk. De ne szaladjunk annyira előre.

Egyelőre ma este szépen mindenki üljön le a tévé elé 20:40-kor és szurkoljon a lányoknak. A szerncsésebbek 19:40-kor Londonban az uszodában.

Na akkor hajrá lányok!!!

 

Forrás: AP Photo/Julio Cortez

 

0 Tovább

Mi a különbség a női és a férfi vízilabda között

Még mielőtt elkezdenénk feszegetni a témát, kicsit örüljünk az első győzelmünknek a férfi oldalon is. Sokkal, de sokkal nehezebb volt, mint szerintem arra bárki is számított. A mérkőzés vége 17-15 lett a javunkra. Ebben a mérkőzésben tényleg csak az volt a jó, hogy nyertünk. A következő ellenfelünk Nagy-Britannia lesz. Ők a leggyengébb csapat az olimpián, így azt is mondhatnánk, hogy három nap felkészülési időnk lesz az utolsó csoportmérkőzésünkre az amerikaiak ellen. Most már nagyon valószínű, hogy harmadik vagy negyedik helyen végzünk majd a csoportban. Ez természetesen attól is függ, hogy az amcsik mit játszanak a szerbek ellen. A lényeg a lényeg, nyertünk.

Nézzük akkor a női és a férfi vízilabda közötti különbségeket. Itt több mindent is felsorolhatnánk. Kezdjük azzal, hogy itt (női póló) kisebb a labda és a pálya mérete is. Habár a szabályok ugyanazok, de ettől még a játék képe azért más. A férfi vízilabda gyorsabb és több benne az erőelem. A lövések sebessége eléri a 60 kilométer per órát, és az ejtések a ritka megoldások közé tartoznak. A női póló lassabb, és az eldobott labdának szinte mindig íve van, lehet az egy sima passz vagy akár lövés is. Ez azért az utóbbi időben sokat változott, vagyis erősebbek lettek a lövések. Hogy mennyire kemény a női póló, nem volt alkalmam élőben megtapasztalni, így csak a látottak alapján tudom megítélni, és nekem nagyon úgy tűnik, elég keményen bánnak egymással a lányok a vízben. Az, hogy a férfi vízilabda kemény sportág, ez látszik a medencén kívül is, és egy viszonylag átgondolt pontozási rendszer alapján is ez a sportág kapta meg “A legkeményebb sportág” címet (az eredmények itt olvashatóak http://bleacherreport.com/articles/832927-what-is-the-worlds-toughest-sport/page/12)

Ami számomra szembetűnő különbség, hogy a női kapusok jóval magasabbra ugranak ki a vízből mint a sportág férfi képviselői, és több a kétkezes védés is. Ezt mindig is irigyeltem tőlük. Hogy lehet ekkorát ugrani a vízben, nem is értem.

Most egy másik különbségre is szeretnék rámutatni, amin szerintem eddig még nem sokan gondolkoztak el. Nézzük meg az alábbi két csoportot. Ha választani kéne melyik csoportot választanánk, ha azt mondanák, hogy a választott csoportból húzhatunk egyet, és amely ország nevét kihúzzuk, ott kell majd élnünk. Tudom, ez kicsit elrugaszkodott dolog, de azért tessék csak választani. Nézzük végig az országokat, gondoljunk bele milyen lenne ott élni.

Olaszország, Kazahsztán, Spanyolország, Ausztrália, Horvátország, Görögország, Egyesült Államok, Magyarország, Szerbia, Montenegró, Románia, Nagy-Britannia

vagy

Magyarország, Spanyolország, Kína, Egyesült Államok, Olaszország, Nagy-Britannia, Oroszország, Ausztrália, Kanada, Hollandia

Szerintem azért van különbség a két csoport között. A felső sorban a férfi mezőny a másik pedig a női. Én a második, azaz a női csoportot választanám. Az, hogy mit húznék szívesen, az maradjon az én titkom. Hogy ez miért érdekes? Hát csak azért, mert egy stabilabb anyagi környezetben talán a sportágra is több erőforrás jutna. Érdekes, hogy a “menőbb” országokban inkább a női vízilabda a domináns és nem pedig a férfi. Míg a minőségi férfi póló szinte csak Európára, és jellemzően a balkáni országokra korlátozódik, addig a női vízilabda több kontinensen is erős. Ennek vajon mi lehet az oka? Hol van például a szerb, horvát vagy a montenegrói női vízilabda? Vagy ott a nőknek tilos ezt a sportot űzni?

Bevallom őszintén, nem tudom ezekre a kérdésekre a pontos választ. Csak elméleteim vannak ezzel kapcsolatban. Ettől függetlenül egy sportágnak szerintem az tesz jót, ha minél több országban és kontinensen, magas szinten játsszák. Ebben a női mezőny szerintem előttünk jár. De egy biztos, nekünk addig jó, amíg van egy jó női és egy jó férfi válogatottunk. Úgy, mint most.

Forrás: http://www.daylife.com

0 Tovább

svedcsavar

blogavatar

Phasellus lacinia porta ante, a mollis risus et. ac varius odio. Nunc at est massa. Integer nis gravida libero dui, eget cursus erat iaculis ut. Proin a nisi bibendum, bibendum purus id, ultrices nisi.

Utolsó kommentek